Charakterystyka techniczna zaprawy do fugowania ROMPOX®

Zaprawa do fugowania ROMPOX® jest opatentowaną kompozycją piasku, kruszyw, żywic syntetycznych i chemicznych katalizatorów stworzoną i produkowaną przez firmę ROMEX® (www.romex-pfm.de). Odpowiedni dobór składników i zróżnicowanie procesu technologicznego pozwalają na kontrolowaną gradację parametrów fizykochemicznych, przez co fuga ma zamierzoną wytrzymałość. Ze względów praktycznych i ekonomicznych podzielono fugę ROMPOX® na 7 kategorii wytrzymałościowych.

1.ROMPOX® – EASY
Stosowana do obciążeń występujących przy ruchu pieszym (chodniki, deptaki, trotuary, skwery, pasaże handlowe, schody, ścieżki rowerowe), do fugowania płytek, kostki brukowej, klinkierowej i betonowej. Jest to fuga jednoskładnikowa na bazie polimerów, do przygotowania i pracy wymaga temperatury powyżej 0° C. Jest mocna, trwała i przepuszcza wodę. Szerokość fugi od 5 mm. Pakowana po 26 kg stanowi gotową do rozprowadzania zaprawę. Dostępna w trzech kolorach: neutralnym (to jest piaskowym), kamienno-szarym i bazaltowym.

2. ROMPOX® – DRÄN
Stosowana do obciążeń występujących przy ruchu samochodowym do 3 ton (podjazdy, podłogi w garażach, uliczki dojazdowe, parkingi samochodów osobowych), do fugowania płyt betonowych, bruku i klinkieru. Jest to fuga dwuskładnikowa na bazie żywic epoksydowych, samoutwardzająca się, do przygotowania i pracy wymaga temperatury powyżej 0° C. Jest mocna, trwała i przepuszcza wodę. Szerokość fugi od 5 mm. Pakowana w worki papierowe po 25 kg plus 2 kg utwardzacza. Dostępna w trzech kolorach: neutralnym, kamienno-szarym i bazaltowym.

3. ROMPOX® – D1
Stosowana do obciążeń występujących przy ruchu samochodowym średniego tonażu, do 7,5 tony (ulice osiedlowe, drogi dojazdowe, powierzchnie operacyjne dla samochodów dostawczych, parkingi) do fugowania płyt, kostki brukowej i klinkierowej. Jest to fuga dwuskładnikowa na bazie żywic epoksydowych, do przygotowania i pracy wymaga temperatury powyżej 0° C. Jest mocna, trwała, mniej przepuszczalna dla wody niż pierwsze dwa rodzaje. Szerokość fugi od 3 mm. Pakowana w worki papierowe po 25 kg plus 2,5 kg utwardzacza. Dostępna w trzech kolorach: neutralnym, kamienno-szarym i bazaltowym.

4. ROMPOX® – D2000
Stosowana do obciążeń występujących przy ruchu samochodowym średniego i dużego tonażu, do 25 ton (ulice, drogi, place manewrowe, parkingi) do fugowania płyt, kostki brukowej i klinkierowej. Wymaga niewielkiego spryskiwania wodą w czasie kładzenia, do przygotowania i pracy wymaga temperatury powyżej 0° C. Jest mocna, trwała, mniej przepuszczalna dla wody niż pierwsze trzy rodzaje. Szerokość fugi od 5 mm. Pakowana w worki papierowe po 25 kg plus 2,5 kg specjalnej żywicy-utwardzacza. Dostępna w trzech kolorach: neutralnym, kamienno-szarym i bazaltowym.

5. ROMPOX® – VERKEHR V2
Stosowana do ekstremalnych obciążeń występujących przy używaniu specjalistycznego taboru drogowego, dźwigów i maszyn drogowych (np. w bazach ciężkiego sprzętu, na parkingach terminali przeznaczonych do najwyższego tonażu w ruchu drogowym), do fugowania płyt, bruku, klinkieru. Jest mocna, trwała, mniej przepuszczalna dla wody niż pierwsze cztery rodzaje. Szerokość fugi od 8 mm. Pakowana w worki papierowe po 25 kg plus 3 kg utwardzacza. Dostępna w trzech kolorach: neutralnym, kamienno-szarym i bazaltowym.

6. ROMPOX® – PATIO
Stosowana do wypełniana szczelin między płytkami tarasowymi. Jest to fuga dwuskładnikowa na bazie żywic epoksydowych, samoutwardzająca się, do przygotowanie i pracy wymaga temperatury powyżej 0° C. Jest mocna i trwała odporna na działania atmosferyczne (mróz, kwasy, sól, promieniowanie słoneczne. Szerokość fugi od 5mm. Pakowana jest w worki papierowe po 25 kg plus kilogram utwardzacza. Dostępna jest w trzech kolorach: neutralnym (piaskowy), kamienno-szary i bazaltowy.

7. ROMPOX®- WAND (Ściana)
Stosowana jest do wypełniania przestrzeni w ścianach i murach, renowacji zabytków. Jest to fuga dwuskładnikowa na bazie żywic epoksydowych, samoutwardzająca się, do przygotowanie i pracy wymaga temperatury powyżej 0° C. Szerokość wypełnienia od 5mm. Fuga ta jest odporna na działanie soli, kwasów, mrozu i słońca, nie przerasta chwastami i mchem.

Fuga ROMPOX® zapewnia gładką trwałą i estetyczną powierzchnię, nie wykrusza się i nie wypłukuje, a jednocześnie przepuszcza nadmiar wody do gruntu.
Zastosowana jest w budownictwie ulic, deptaków, ścieżek rowerowych,
dekoracji i modernizacji placów, parków, renowacji zabytkowych ulic, tarasów i podjazdów, zatok autobusowych.

Fuga ROMPOX® w procesie układania nia brudzi powierzchni ponieważ nie zawiera dodatków cementowych oraz substancji pylastych.


 


Copyright 2008-2015 Nasza oferta to posadzki przemysłowe, fuga
Wykonanie NETFACTORY & SEOFACTORY / designed by misz design studio